• Who's Online (See full list)

  • Posts

    • Search Girls in your town for night
    • Doslo vreme za malo odrzavanja ... - Servisiran allaser ( cetkice i biksne ) - Zamenjen zadnji levi lezaj tocka ( SNR ) - Zamenjena zadnji nosac diferencijala ( SNR ) - Zamenjena vodena pumpa  ( SNR ) - Zamenjen termostat glavni ( Mahle ) - Zamenjen termostat EGR ventila ( Mahle ) - Zamenjen Antifriz 3L G11 Plavi - Zamenjen PK Roler  ( SNR ) - Zamenjen veliki PK kais ( Continental ) - Zamenjene remenica radilice ( SNR ) - Zamenjeni roleri spanera ( 2kom )  ( SNR ) Primetio sam jos na kraju prosle zime da je auto tesko dostizao radnu temperaturu od 88 stepeni. Morao sam voziti i po 20 kusur kilometara da dostignem radnu temperaturu, koja bi opet spala na 65-70 kad sam usao u grad na 50 km/h. Leti to nije predstavljalo problem jer je auto normalno dostizao radnu temperaturu. Posto mi je EGR zatvoren i iskodiran, nisam sumnjao na termostat EGR ventila, nego samo na glavni termostat. Ali posle zamene glavnog termostata i vodene pumpe pre 2 nedelje nisam primetio boljitak u dostizanju radne temperature. Prostim guglanjem ispostavilo se da je za brzo dostizanje radne temperature na ovom motoru zaduzen bas termostat EGR ventila Srecom lako je dosupan i njega sam sam zamenio. Problem je resen. Probao sam glavni termostat, lepo otvara na 88 stepeni ... tako da ostaje za rezervu  
    • Nova multimedia ispunila sva ocekivanja. Uvek se kaci na BT i WiFi, brzo dize sistem, odlicno radi na njoj svaka navigacija